Onet: Tragiczny bilans fali mrozów w Polsce

Onet.plOnet Wiadomości: Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło dziewięć osób; od piątku zamarzło w sumie 29 osób - poinformowało MSW. - Zwracajmy uwagę na potrzebujących, bez wrażliwości obywateli służby sobie nie poradzą - zaapelował w Radiu Zet szef MSW Jacek Cichocki.

 

Więcej…
 
XIX Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu (2011) - relacja

LicheńÓsmy raz nasi podopieczni wyjechali na Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu — pod tegorocznym hasłem: „Od izolacji do relacji”. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym nastąpił 30 lipca 2011. Na tę swoistą pielgrzymkę wyjechały mieszkanki naszego schroniska dla kobiet mieszczącego się przy ul. Strzegomskiej oraz mieszkańcy schronisk dla mężczyzn z ul. Bogedaina i Szczodrego oraz z noclegowni mieszczącej się przy ul. Małachowskiego, a także dwóch byłych naszych mieszkańców, którzy się usamodzielnili. Ogółem uczestniczyło 50 osób. W tym roku po raz pierwszy wyjechała z nami jako opiekunka grupy pani Łucja Dobrowolska, kierowniczka w schronisku dla kobiet, a także pracownicy schroniska — Marek Rożnowski oraz Mirosław Tymoczko.

Więcej…
 
Zawiadomienie o śmierci i pogrzebie ś. p. Mariana Czecha (1947-2012)
Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci ś. p. Mariana Czecha (* 07.09.1947, † 04.01.2012) — naszego wieloletniego współpracownika, pełniącego funkcję gospodarza budynku Zarządu Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta na Tarnogaju.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 13.01.2012 o godz. 11:20 na cmentarzu komunalnym przy ul. Kiełczowskiej 90 we Wrocławiu…

Więcej…
 
Podziękowania dla Fundacji Polska Miedź za pomoc w zorganizowaniu Świąt u Brata Alberta

Dziękujemy!!!

Fundacja Polska MiedźW imieniu Zarządu Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i mieszkańców naszych placówek serdecznie dziękujemy Fundacji Polska Miedź za pomoc w zorganizowaniu Świąt Bożego Narodzenia dla Mieszkańców Schronisk św. Brata Alberta.

Więcej…
 
Boże Narodzenie 2011

Nasza modlitwa otwiera drzwi do Boga,
który uczy nas nieustannie wychodzenia z samych siebie,
aby być zdolnymi do stania się bliskimi dla innych,
zwłaszcza w chwilach próby,
aby im nieść pocieszenie, nadzieję i światło.

Benedykt XVI (adwent 2011)

Boże Narodzenie 2011

Szanowni Państwo!

W tym szczególnym czasie otwierania serc na Przychodzącego Jezusa chciałbym w imieniu wszystkich podopiecznych i naszym — zarządu, członków, pracowników i  wolontariuszy Koła Wrocławskiego TPBA — życzyć Państwu świętowania Bożego Narodzenia we wspólnocie najbliższych oraz wszelkiego dobra, zdrowia i pomyślności w Nowym Roku 2012!

Z wyrazami szacunku i uznania dla Państwa wrażliwości na najsłabszych i najuboższych

dr Aleksander Pindral
Prezes Zarządu Koła Wrocławskiego TPBA

 
Wrażenia z wyjazdów integracyjnych pracowników naszego Koła

Zdjęcie z wyjazdu integracyjnego zespołu pracowników Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu-TarnogajuW ramach realizowanego przez Koło Wrocławskie TPBA projektu "Superwizja jako narzędzie wsparcia i rozwoju kompetencji osób pracujących z ludźmi bezdomnymi” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich odbyły się dwa wyjazdy integracyjne zespołów pracowników schroniska i noclegowni. Zamieszczamy relacje i zdjęcia z tych dwóch wydarzeń…

Więcej…
 
Koncert majowy na scenie przy Schronisku św. Brata Alberta w Szczodrem (29.05.2011)

W chłodny listopadowy wieczór zapraszamy do obejrzenia zapisu fragmentów niezwykłego koncertu, jaki miał miejsce w maju br. na scenie w parku przy naszym Schronisku św. Brata Alberta w Szczodrem. Koncert został zorganizowany 29.05.2011 przez przyjaciół z duszpasterstwa dominikańskiego we Wrocławiu…

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 108 z 118