Zaproszenie na premierę „Historii Kazia” w wigilię uroczystości św. Brata Alberta (16.06.2012)

Zapraszamy w najbliższą sobotę 16 czerwca 2012 godz. 18:00 na obchody wspomnienia świętego Brata Alberta — Mszę świętą oraz premierę najnowszego filmu zespołu Cinema Albert Production pt. "Historia Kazia" w reż. Darka Dobrowolskiego — kierownika Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5, gdzie wydarzenie się odbędzie. Premierowemu seansowi będzie towarzyszyć rozmowa o filmie i przedstawionemu w nim spojrzeniu na problem bezdomności. Następnie zasiądziemy do wspólnego oglądania na dużym ekranie meczu Polska – Czechy przy grillu na letniej stołówce na skraju naszego parku!

(Film "Historia Kazia" powstawał pod roboczym tytułem "Opowieść o Kaziku".)

Więcej…
 
Koncert w Szczodrem 26.05.2012 — relacja

Koncert w Szczodrem 26.05.2012Koncert w Szczodrem oczami współorganizatorów i uczestników z DA Dominik: — 26 maja przyjechaliśmy do Szczodrego, by razem z panami cieszyć się dźwiękami muzyki i ciepłem wiosny. Na solidnie zbudowanej scenie wystąpili nasi przyjaciele, Alicja i Jerzy Dłubis, rodzeństwo z Katowic…

Więcej…
 
Wyborcza.biz: nowa polska bieda

SuperwizjaWyborcza.biz: Choć nasza gospodarka na tle Europy rosła w ubiegłym roku w imponującym tempie, to ludziom żyło się gorzej. Pierwszy raz skrajnie ubogich było więcej niż tych uprawnionych do zasiłków socjalnych.

Więcej…
 
Zaproszenie na coroczną pielgrzymkę Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta do krakowskiego sanktuarium Ecc Homo (2012)

Ecce Homo9 czerwca 2012 odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Pielgrzymka do Krakowa, do Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta. Zapraszamy wszystkie osoby bezdomne, pracowników, wolontariuszy i sympatyków Towarzystwa, w szczególności tych związanych z Kołem Wrocławskim.

 
Targi Organizacji Pozarządowych

Dolnośląskie Forum Organizacji Pozarządowych i Aktywności SpołecznejW sobotę 25 maja zakończyły się Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2012, na których Koło Wrocławskie, Koło Jeleniogórskie oraz Zarząd Główny wystawiły wspólnie swoje stoisko.

Więcej…
 
Relacja z konferencji — „Superwizja jako narzędzie pracy z osobami wykluczonymi społecznie” (05.05.2012)

SuperwizjaW dniu 5 maja 2012 — w trakcie trwania Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych na poznańskiej Malcie — odbyła się pierwsza z dwóch zaplanowanych konferencja "Superwizja jako narzędzie pracy z osobami wykluczonymi społecznie". Konferencja została zorganizowana w ramach  zadania „Superwizja jako narzędzie wsparcia i rozwoju kompetencji osób  pracujących z ludźmi bezdomnymi” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO), realizowanego przez Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Więcej…
 
Poznań.NaszeMiasto.pl: Relacja z X Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Ulicznej

Poznań.NaszeMiasto.pl: W weekend 5–6 maja 2012 w Poznaniu odbyły się X Mistrzostwa Polski w Piłce Ulicznej, w których wzięły udział drużyny złożone z osób bezdomnych i uzależnionych. Najlepsi zawodnicy zostaną powołani do kadry Polski i będą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata w tej dyscyplinie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 110 z 124