Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Pracownia Komputerowa im. Jacka Jureczko

Pracownia Komputerowa dla Osób Bezdomnych im. Jacka Jureczko
(jednostka Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta)

Pracownia Komputerowa dla Osób Bezdomnych im. Jacka Jureczko (Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie)

 

adres:
ul. bp. Bogedaina 5,
50-514 Wrocław
(budynek biura Zarządu Koła)
GPS:  N51.082085, E17.066331
https://g.page/Pracownia-Komp-dla-Osob-Bezdomn?gm

tel./faks: 71 336 40 17
kontakt email

prowadzący (administrator): Oleg „Olgierd”

Pracownia jest otwarta w wymienione dni i godziny:
pn.–pt. (dni robocze)
10:00–16:00 (o ile aktualnie w Pracowni przebywa pracownik lub wolontariusz oraz nie trwają w niej zajęcia kursowe)
Pracownia jest nieczynna w dni ustawowo wolne od pracy oraz dodatkowo w najbliższym czasie:
  • od 19 kwietnia 2021 do odwołania
 

Jacek JureczkoPracownia Komputerowa dla Osób Bezdomnych im. Jacka Jureczko, z której korzystać mogą także pracownicy i wolontariusze Koła Wrocławskiego TPBA, założona została przez ś. p. Jacka Jureczko w 2005 roku. To wyjątkowe miejsce powstało w celu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu osób bezdomnych i najuboższych. Jacek prowadził ją pod nazwą Centrum Szkoleniowe NON PROFIT, niestety w roku 2007 ciężko zachorował i po kilku miesiącach choroby zmarł.

Towarzystwo uhonorowało jego pamięć i zasługi 23 maja 2009 roku — podczas Zebrania Członków Koła — nadając Pracowni jego imię. Uroczystości tej przewodniczył 12 listopada tegoż roku — w rocznicę kanonizacji św. Brata Alberta — biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Andrzej Siemieniewski, uczestniczyła rodzina Jacka, jego przyjaciele i współpracownicy.

W latach 2007–2008 funkcję administratora pracowni sprawował Jędrzej Maciuk (obecnie prezes Stowarzyszenia HalleluJah we Wrocławiu). W roku 2008 opiekunem pracowni oraz informatykiem Koła Wrocławskiego TPBA został Olek zwany „Olgierdem”. W tym okresie nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu pracowni i jej modernizacja — zarówno budowlana, jak i techniczna oraz organizacyjna:

  • grupy kursowe są mniejsze, a kursy — w większym stopniu zorientowane na osoby bezdomne i bezrobotne, przebywające dłużej w placówkach Koła Wrocławskiego;
  • nasi podopieczni oraz osoby związane z naszymi placówkami — znajdujące się często na granicy bezdomności — korzystają z pracowni przede wszystkim, aby znaleźć pracę, stancję, informacje praktycznych (komunikacja publiczna, bankowość elektroniczna, e-urzędy) oraz w celu podtrzymywania — nierzadko na odległość — więzi rodzinnych i społecznych;
  • w latach 2012–2015 grupy te organizowane były w ramach dużego przedsięwzięcia aktywizacyjnego, jakim był projekt "Wsparcie od A do Z";
  • w związku z dłuższym okresem przerwy w kursach linuksowych (lata 2007–2008) i związanym z tym spadkiem zainteresowania tym systemem, oprogramowanie na komputerach w pracowni zastąpiono systemem Microsoft Windows (kolejne wersje: XP, 7, 10);
  • wszystkie stare monitory kineskopowe (CRT) zarówno w pracowni, a następnie w całym Kole Wrocławskim — zastąpiono monitorami płaskimi (LCD, LED itd.);
  • dzięki projektowi "Wsparcie od A do Z" zakupiono na wyposażenie pracowni jednakowe komputery mobilne (laptopy) z systemem Windows 8 (upgrade’owanym następnie do wersji 8.1, a potem do „10”);
  • starą i zużytą wykładzinę podłogową zastąpiły jasne i trwałe panele PVC imitujące drewno;
  • stare i nieszczelne okna drewniane zmieniono na współczesne „plastiki”;
  • zainstalowano nagłośnienie w pracowni;
  • zainstalowano zabezpieczenia przeciwkradzieżowe;
  • wyremontowano i „upgrade’owano” toaletę przy pracowni;
  • wprowadzono łączność bezprzewodową i punkty dostępowe WiFi;
  • dzięki pozyskanemu wyposażeniu serwisowemu pracownia podejmuje również drobne naprawy sprzętu komputerowego i ogólnie elektronicznego.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc funkcjonowanie Pracowni Komputerowej dla Osób Bezdomnych przesyłając datek (choćby 10 zł) na konto naszego Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta:

Przelew online
Przelew online





Pozostałe informacje:



Jak EFS zmienił moje życie. Nazywam się Alicja Grzesiak, mam 26 lat...
Autorstwo / redakcja: Alicja Grzesiak   
środa, 04 grudnia 2013 15:47
Alicja Grzesiak w projekcie A do Z

Nazywam się Alicja Grzesiak, mam 26 lat i jestem mamą samotnie wychowującą 2-letnią córkę Zuzię. Od urodzenia mieszkam we Wrocławiu. Nie mam mieszkania, nie stać mnie na własne lub wynajmowane mieszkanie, gdyż nie ułożyło mi się w życiu tak, jakbym chciała. Korzystam z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, by mieć pieniądze na jedzenie, środki czystości, odzież i obuwie dla dziecka. We wrześniu 2012 pracownik socjalny skierował mnie do udziału w kursie administracyjno-biurowym realizowanym przez Centrum Integracji Społecznej. Pod koniec kursu jedna z pracowniczek Centrum — Pani Asia — zaproponowała mi udział w projekcie „Wsparcie od A do Z”…

Więcej…
 
Szukamy źródeł finansowania naszych przedsięwzięć informatycznych
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
czwartek, 05 września 2013 10:48
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Wrocławskie, KRS: 0000298714
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji RP

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Wrocławskie zwraca się o pomoc w uzyskaniu informacji na temat możliwych źródeł finansowania projektowanych przez nas przedsięwzięć informatycznych. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego działającą w sferze pomocy społecznej. Naszą misją jest niesienie pomocy osobom bezdomnym i najuboższym. Mamy za sobą 30 lat doświadczeń na tym polu…

Więcej…
 
Garsonka od pani Józefy
Autorstwo / redakcja: Marek Rożnowski, Oleg Kowalski, fot. Katarzyna Madej   
sobota, 19 stycznia 2013 00:13

Pani Józefa — wolontariuszka w Punkcie Dobroczynnym Pomagacz.orgPrzy ul. kard. Wyszyńskiego 66A w Punkcie Dobroczynnym Pomagacz.org można spotkać miłą, starszą panią, która od początku działania tego miejsca bierze aktywny udział w zdobywaniu środków na cele charytatywne. Cele te zapisane są w statucie Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które uruchomiło Punkt w roku 2009. Wspomniana „miła pani” to pani Józefa, nasza wolontariuszka-seniorka zaangażowana wraz z innymi osobami w prowadzenie naszego Punktu Dobroczynnego.

Więcej…
 
Nowa strona Koła Wrocławskiego TPBA
Autorstwo / redakcja: Aleksander Pindral — prezes Koła Wrocławskiego TPBA   
czwartek, 23 lutego 2012 15:01

Nowa strona internetowa Koła Wrocławskiego TPBAWitamy na nowej stronie internetowej Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta! Mamy nadzieję, że odświeżony wygląd naszej witryny ułatwi Państwu dotarcie do poszukiwanych informacji o naszej działalności. Jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie uwagi i spostrzeżenia.

Więcej…
 
Zdjęcia z uroczystości 12 listopada we wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
piątek, 13 listopada 2009 15:07

Msza święta 12 listopada 2009 w Schronisku przy ul. bp. Bogedaina [foto]Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z uroczystości, jaka 12 listopada 2009 roku miała miejsce w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina. W obecności ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego, zaproszonych kapłanów, przyjaciół ze wspólnoty HalleluJah i innych środowisk oraz licznie zgromadzonych mieszkańców schroniska, członków i pracowników Towarzystwa świętowaliśmy XX rocznicę kanonizacji naszego Patrona i X rocznicę otwarcia Schroniska.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 2 z 3
 

Nowości na naszych kanałach YouTube




 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->