Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS)

WSSZ radością informujemy, że przy Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta wpisem do KRS w dniu 19 czerwca 2015 rozpoczęła działalność Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS) (Wroclaw Social Cooperative) prowadzona wspólnie z Fundacją św. Józefa. Głównym celem WSS jest nie tylko stworzenie nowych miejsc pracy, ale również tworzenie wspólnoty. Posiadamy wspólne wartości, idee, zasady oraz wspólny cel. Istotnym elementem jest tutaj świadome kreowanie i tworzenie lokalnej wartości ekonomii społecznej i spółdzielczej.

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS) (Wroclaw Social Cooperative) jest zarejestrowana w KRS pod numerem 0000563602, sygnatura WR.VI NS-REJ.KRS/13927/15/594/REGON. Deklarowana działalność gospodarcza została zakwalifikowana jako "wykonywanie pozostałych robót budowlanych wykończeniowych" (43.39.Z).

Skąd się wzięliśmy?

Pomysł na powołanie Wrocławskiej Spółdzielni to efekt wieloletnich doświadczeń ludzi pracujących z osobami bezdomnymi i zagrożonymi wykluczeniem społecznym. W ostatnich trzech latach przetestowaliśmy skuteczny model aktywizacji zawodowej osób znajdujących się pod opieką Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie. Dzięki kompleksowemu wsparciu legalne zatrudnienie na otwartym rynku pracy uzyskało 40 % uczestników biorących udział w Projekcie pn. "Wsparcie od A do Z". Obok zatrudnienia ludzie Ci odbudowali relacje z bliskimi, uzyskali mieszkania socjalne, wynajęli samodzielnie stancje, czy zaczęli spłacać zadłużenia przed, którymi uciekali przez większość swojego życia. Wyszli jednym słowem na prostą. Przestaliśmy mieć wątpliwości, że taki rodzaj dobrych praktyk trzeba dalej kontynuować i rozwijać ponieważ przynosi oczekiwane rezultaty.Tworząc Spółdzielnie chcemy długofalowo wspierać i aktywizować osoby bezdomne i zagrożone wykluczeniem. W kolejnych odsłonach będziemy prezentować sylwetki osób, które dzięki kompleksowemu wsparciu i aktywizacji wyszły z sytuacji bezdomności. Jeśli chcesz wiedzieć więcej nt. prowadzonych przez nas działań i znać ich efekty zadaj pytanie?

Korzyści płynące z działań realizowanych przez WSS:

• aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem;

• usamodzielnienie osób zagrożonych wykluczeniem;

• zbudowanie trwałych relacji opartych na współpracy trójsektorowej: biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych;

• aktywizacja członków społeczności lokalnych na rzecz włączenia się w rozwiązywanie problemów społecznych.

Misja WSS:

• kompleksowe wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem, w szczególności:

· osób bezdomnych,

· osób korzystających z pomocy MOPS,

· osób opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze, zakłady karne itd.,

· osób starszych.

Czym jest WSS?

W wyniku spotkania przedstawicieli Fundacji św. Józefa i Koła Wrocławskiego TPBA powstał projekt Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej — przedsięwzięcia efektywnie łączącego wiele aspektów działalności z szeroko pojmowaną reintegracją społeczno-zawodową członków Spółdzielni oraz budową kapitału społecznego środowiska lokalnego i regionalnego.

Fundacja św. Józefa

"Człowiek potrzebuje domu. Odkąd człowiek jest człowiekiem i jak długo chce być człowiekiem. Nie czterech ścian, nie hotelu, nie noclegu, nie przytułku, ale źródła pokoju, odpoczynku, siły i miłości — domu".   /   ks. M. Maliński

Zapraszamy do kontaktu:

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS)
(Wroclaw Social Cooperative)
ul. bp. Bogedaina 5, 50-514 Wrocław
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.WSS.org.pl
tel. 730 701 175

WSS

 
 
   

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online


Wrocławska Spółdzielnia Socjalna sprząta także w Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
wtorek, 10 października 2017 13:35

Pracownicy naszej Spółdzielni (WSS) nie boją się żadnych wyzwań, nawet „wielkoformatowych” — każdego miesiąca hala Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu na nowo cieszy blaskiem szyb gablot, a w podłodze można się przeglądać…

Więcej…
 
Ogłoszenie o panelach podłogowych KRONOORIGINAL do odsprzedaży
Autorstwo / redakcja: Admin-KWr. (OK)   
wtorek, 24 stycznia 2017 13:14

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna ma do odsprzedania piękne panele podłogowe KRONOORIGINAL w kolorze dąb pastelowy (klasa ścieralności AC5). Panele pozostały nam po wykonywanych pracach, są nierozpakowane i przechowywane w bardzo dobrych warunkach. Bardzo łatwe do położenia. Do odsprzedania mamy 30 opakowań po 2,22 m² każde, razem ok. 66 m². Cena: 22 zł/m². Osoby zainteresowane proszone są o kontakt…

Więcej…
 
Bezdomny nie oznacza bezrobotny — o Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej na portalu WrocLife.pl (03.01.2017)
Autorstwo / redakcja: Admin-KWr. (OK)   
czwartek, 05 stycznia 2017 11:13
WrocLife.pl

Zamiast żyć na garnuszku państwa, chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Są bezdomni, ale dzięki Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej pracują na swoje utrzymanie, spłacają długi i jeszcze niosą pomoc innym. Poznajcie niezwykłą firmę i fachowców, którzy remontując kolejne mieszkania, porządkują także własne życie.…

Więcej…
 
Stroiki świąteczne wykonane przez pracowników Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej (WSS)
Autorstwo / redakcja: Admin-KWr. (OK)   
poniedziałek, 21 listopada 2016 16:52

W ramach jednego z naszych działań aktywizujących społecznie i zawodowo osoby bezdomne — powołana przez Koło Wrocławskie TPBA Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS) przygotowuje stroiki świąteczne na zbliżający się okres adwentowy. Stroiki są wykonane samodzielnie przez pracowników Spółdzielni, która oferuje je w cenie od 35 do 65 zł w zależności od średnicy wianka: 30–65 cm. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami: 608 648 313 oraz 600 723 490, lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Fakty TVP Wrocław o naszej Spółdzielni Socjalnej (25.08.2015)
Autorstwo / redakcja: Admin-KWr. (OK)   
środa, 26 sierpnia 2015 13:53

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS), która powstała przy Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, tym razem znalazła się w obiektywie "Faktów" — programu informacyjnego TVP Wrocław (25.08.2015):

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2